ישנן עדויות רבות לכך ששינה לקויה תורמת לבעיות משקל אצל מבוגרים וילדים. לדוגמה, מחסור בשינה יכול לגרום לתיאבון ולבלום פעילות גופנית. אבל כעת מתגברות הראיות לכך ששינה לקויה – אפילו בינקות – יכולה לתרום למגיפת ההשמנה. הדו"ח האחרון, זה בכתב העת Sleep, מצא כי תינוקות שישנים יותר בלילה – ועם פחות הפרעות – עשויים להיות בעלי סיכוי נמוך יותר לקבל עודף משקל במהלך ששת החודשים הראשונים לחייהם. וזה חשוב כי חוקרים מאמינים שעודף משקל כתינוק עשוי להיות מנבא תוצאות בריאותיות שליליות עתידיות.

 

וזה לא המחקר הראשון שמחבר את הנקודות הללו. דיווח מוקדם יותר מאוניברסיטת הרווארד מצא כי תינוקות שישנו פחות מ-12 שעות ביום בגילאי 6, 12 ו-24 חודשים, היו בסיכון גבוה פי שניים לעודף משקל עד גיל 3, מאשר תינוקות שישנו בערך עד 14 שעות. .

 

מה שבאמת מעניין כאן הוא שבניגוד למבוגרים, תינוק שלא ישן טוב, למשל, לא נושף בריצת הבוקר שלו. במקום זאת, חוקרים חושדים שייתכן שהורים פונים לאוכל כדי להרגיע את התינוקות שלהם בחזרה לישון, כשאולי, זה בעצם לא מה שהתינוקות שלהם צריכים. וזה הגיוני. אחרי הכל, תינוקות דורשים הרבה הזנה, במיוחד במהלך השבועות הראשונים האלה. אבל אחרי זה, זה נהדר עבור תינוקות ללמוד להירדם מבלי שיהיה להם בקבוק או שד בפה. זה עוזר להם ללמוד להרגיע את עצמם ולא רק לישון יותר, אלא טוב יותר, באמצע הלילה. זה גם מלמד ילדים קטנים לאכול טוב יותר בזמן הארוחה ולא להזדקק להאכלה זעירה בכל פעם שהם מתעוררים.

 

כמובן, הורים, במיוחד הורים טריים חסרי שינה, אינם קוראי מחשבות. קשה לדעת מה הרך הנולד שלך רוצה! וזה טבעי לנסות ולהרגיע את התינוק שלך בחזרה לישון עם מה שאתה יודע שהתינוק שלך אוהב: חיבוק והאכלה. אז, המפתח, באמת, הוא לעזור לתינוקך לישון זמן רב יותר, כך שיש פחות ניחושים באמצע הלילה. וכאן נכנסים לתמונה ה-5 S's – שכוללים הרגעת תינוקות עם השתקה, נדנוד והחתלה.

 

חוקרי פן סטייט מצאו שתינוקות שהוריהם השתמשו ב-5 S (יחד עם כמה עצות כלליות אחרות להורות) ישנו יותר מתינוקות אחרים. ואותם תינוקות נחים היטב היו בסבירות גבוהה יותר לעודף משקל עד יום הולדתם הראשון מאשר לתינוקות שהוריהם פעלו על פי תוכנית תזונתית פשוטה, כולל המתנה עד שהתינוק יהיה בן 6 חודשים כדי להציע מוצקים.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://shula-babies.com/