ובכל זאת ההצבעה השמרנית נפלה למעשה ברחבי גרמניה בהצבעה הפדרלית בחודש שעבר, בעוד הירוקים השיגו את הצלחתם הגדולה ביותר עד כה.

 

בבחירות שנשלטות על ידי שינויי האקלים, כתם ירוק גרם לאדוות בבוואריה. לראשונה נבחר מועמד הירוקים לייצג את בוואריה בפרלמנט הפדרלי.

 

זה סמל לעלייה הזוחלת בתמיכה במפלגות ירוקות באירופה, מהונגריה ועד פינלנד.

 

חברת הפרלמנט החדשה, ג'מילה שפר, זרחה סיפוק כשנזכרה בניצחון המפתיע שלה במינכן-דרום, בפער דקיק של 0.8%. רק פעם אחת בעבר איבדה CSU את מחוז הבחירה מאז 1976.

 

"זהו סימן עיקרי לשינוי", אמרה שפר ל- BBC.

קמפיין 'קרוב לאנשים'

הירוקים זכו ב -14.8% מהקולות בפריסה ארצית, וערערו מעבר לשורשי המחאה האקולוגית שלהם כשאנלנה ברבוק עומדת כמועמדת לקנצלרית. כעת הם מנהלים שיחות לחלוקת כוח כחלק מקואליציה תלת כיוונית.

 

גב 'שפר, בת 28, היא סגנית היו"ר הפדרלי של הירוקים ומאפיינת מפלגה שעברה מהפך לאומי לאחר שנים של חלוקת כוח בכמה מדינות גרמניות.

 

היא עלתה בדרגות הנוער הירוק והשתתפה בשביתות נגד רפורמות בחינוך, הרבה לפני שהפעילה השבדית גרטה תונברג עשתה את שמה על ידי דילוג על שיעורים להפגנות אקלים.

 

שינויי האקלים דורגו בעקביות כרציניים ביותר מול גרמניה בסקרי דעת קהל לקראת הבחירות.

 

למרות זאת, מיקדה שפר את מסע הפרסום שלה "קרוב לאנשים" במינכן-דרום בנושא דיור, פנסיה ומיסים.

יורה ירוק של הצלחה

לאחר שהלחיכו על ידי רבים כיפים אידיאליסטים, הגדילו מפלגות הירוקים את חלקן בהצבעה ב -13 מדינות באירופה בבחירות הלאומיות האחרונות. בשש ממדינות אלה – אוסטריה, בלגיה, פינלנד, אירלנד, לוקסמבורג ושבדיה – למפלגות ירוקות יש חלק בכוח בממשלות הקואליציה.

 

בכל אותם מקרים, הירוקים לוחצים על השותפים שלהם לאמץ יעדים שאפתניים יותר להפחתת פליטת הפחמן. במקומות אחרים, ראשי הערים הירוקים של אמסטרדם ובודפשט שואפים לניטרליות הפחמן עד 2050 ו -2030 בהתאמה – לאזן את גזי החממה הנפלטים והנספגים בערים שלהם.

 

בעוד שבסקוטלנד, מפלגת הירוקים מפעילה תוכנית של 33 מיליארד ליש"ט (45 מיליארד דולר) להפחתת חימום מפחמן כחלק מהסכם חלוקת כוח בממשלה המפורקת במדינה.

 

למרות הצלחת הבחירות של הירוקים הגרמנים בחודש שעבר, אפילו המנהיגה המשותפת גב 'בארבוק הודתה כי לא הצליחו לעמוד בציונים המוקדמים של סקרי דעת קהל: "רצינו יותר. לא השגנו את זה".

 

בהתחשב בדחיפות הפגיעה בפליטות, מה מעכב את הירוקים?

אמון ופחד משינוי

הסבר אחד הוא שמפלגות המיינסטרים ברחבי אירופה העלו את שינויי האקלים לראש סדר היום שלהם.

 

"אם אתה מודאג מהאקלים, זה לא אומר שאתה עומד להצביע בירוק", אמר אדם פגן, מדען פוליטי במכללת קינג, לונדון. "זה אומר שאתה הולך לבחון את המניפסטים של המפלגות העיקריות על האישורים הירוקים שלהם."